W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do Programu Edukacji Kulturowej „SZKOŁA TWÓRCZYCH PRAKTYK” Centrum Edukacji Obywatelskiej. W ramach Programu zrealizowaliśmy projekt szkolny: Cyber Tydzień w SP nr 17 pod hasłem: Zadbajmy o dobre łącza!

Odbyły się następujące działania projektowe:

VI Turniej Młodych Cybernautów Siedemnastki- Zostań Mistrzem lub Mistrzynią wiedzy o Internecie! dla uczniów klas VII-VIII

Cyber escape room - pokój pełen wyzwań i zagadek dla uczniów klas IV-VI

Filmowe “Dobre łącza” w Pracowni Filmoteki Szkolnej, czyli filmowa lekcja dla uczniów klas IV, V i VII.

Sonda filmowa pod hasłem “Internet - mój bezpieczny świat”. Realizacja: uczniowie koła filmowego, udział w sondzie: społeczność szkolna

Szkolny konkurs na najlepszego mema o tematyce związanej z bezpiecznym Internetem dla uczniów klas IV-VIII

http://www.sp-17.pl/index.php/uczniowie/kolo-filmowe/569-memy-profilaktyczne

webinaria i lekcje z ekspertami DBI SAFER INTERNET

Społeczność uczniowska z zaangażowaniem brała udział w proponowanych formach zabawy i sprawdzania ich wiedzy o Internecie. Zwycięzcy zostali wyróżnieni dyplomami, słodkimi niespodziankami oraz nagrodami rzeczowymi, które zostały ufundowane przez CEO. Mamy nadzieję, że działania szkolne o tak ważnej tematyce, przyczynią się do zwiększenia świadomości uczniów na temat bezpiecznego korzystania z Internetu.

Podczas realizacji wydarzeń towarzyszyła nam TVSP17. Pod opieką pana Grzegorza Trześniowskiego, który również był współorganizatorem wydarzeń Cyber Tygodnia, telewizja szkolna uwieczniła naszą pracę. 

Koordynatorka projektu- Małgorzata Miszczak