KINDER + SPORT 2019r.
Kolejny sukces  SIATKAREK !!!
01. 06. 2019r. we Wschowie odbył się turniej  wojewódzki „Kinder + Sport” w mini siatkówce dziewcząt „4”. Uczennice Bogumiły Szumińskiej  w składzie:  Amelia Giblewska, Alicja Grygiel,  Magdalena Łuczka, Amelia Wojciechowska i Hanna Zwolińska  po bardzo zaciętej rywalizacji zajęły III miejsce.  W turnieju wzięło udział 8 najlepszych zespołów z naszego województwa.
Rodzice dziewczynek po zakończonym turnieju skomentowali krótko „ Co za walka, co za emocje”. Zawodniczki pomimo zmęczenia skakały z radości, a najbardziej cieszyły z pokonania własnych słabości i motywowania się do walki o każdą piłkę.   
Gratulujemy zaangażowania, poświęcenia i udziału !!!

 
 


II m. w finale
WOJEWÓDZKICH IGRZYSK DZIECI
w mini piłce siatkowej "4" dziewcząt.

21.03.2019 r. w Gorzowie odbyły się rozgrywki rejonowe, w których brały udział 4 zespoły - SP -17 z Gorzowa Wlkp., SP- 20 z Gorzowa Wlkp., SP z Sulęcina i SP z Kostrzyna nad Odrą. Nasze dziewczęta zajęły I m i awansowały do półfinałów wojewódzkich.
Półfinały wojewódzkie odbyły się 04.03.2019 r. – w Sulęcinie. Nasza drużyna również w tych rozgrywkach zajęła I miejsce pokonując drużynę z Międzyrzecza i Sulęcina i awansowała do rozgrywek  wojewódzkich. 
Wojewódzki Finał Igrzysk Dzieci odbył się 14.05.2019 r. w Sulechowie z udziałem następujących drużyn:   SP. Sulechów - 1;  SP. Sulechów - 2;  SP. Sulęcin i SP. Gorzów Wlkp. -  17. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki, rywalizacja między zespołami niezwykle zacięta, a nasze zawodniczki dały z siebie naprawdę wszystko. Tym bardziej, że w ostatnim czasie borykały się z kontuzjami i grały bez zawodniczek rezerwowych.
Podopieczne pani Bogumiły Szumińskiej: Natalia Begier, Amelia Giblewska, Amelia Wojciechowska, Julia Sapkowska, Magda Łuczka, Natalia Cyran, Alicja Grygiel, Ola Rucińska, Nikola Zagórniak, Hanna Zwolińska, Kornelia Grabowska zasługują na duże brawa i uznanie. 
 
 


II miejsce w PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIM w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce siatkowej dziewcząt!
Hurrrrraaaaa!!! Mamy II miejsce w PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIM w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce siatkowej dziewcząt! Co to były za zawody! Ogrom sportowych emocji, zacięta walka, gorący i głośny doping, poświęcenie, pot, łzy przeciwniczek i nasza radość! W pierwszym meczu ledwo ledwo, ale jednak pokonał nas zespół z Kostrzyna nad Odrą, kolejny mecz pewnie wygrałyśmy z Sulęcinem. Zbąszynek wygrał z Sulęcinem i Kostrzynem nad Odrą. Przyjęty system rozgrywek spowodował, że kolejny mecz (o awans do finału wojewódzkiego z drugiego miejsca) musiały ze sobą zagrać zespoły, które miały po jednym wygranym meczu - czyli znowu my i Kostrzyn nad Odrą! I tym razem to my wygrałyśmy!!! Hurrrraaa!!! Brawa i gratulacje dla naszych dzielnych dziewczyn (Oliwia Frączak III B, Paulina Gierczyńska III B, Ola Kaniowska III B, Kasia Kaszczyńska III B, Karolina Kukulska III B, Tatiana Martyniuk III B, Małgosia Matuszak III B, Julita Michalak III B, Natalia Pełszyk III B, Julia Słowik III B, Zuzia Specka III B, Kinga Zuk III B,Hania Bilińska 8 B, Natasza Durbajłło 8 B, Oliwia Nowakowska 8 B, Martyna Tatur 8 B, trenerki: Anna Bujanowska i Beata Gerstenkorn).Awans do PÓŁFINAŁU
Mamy II miejsce w Rejonowym etapie Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w piłce siatkowej dziewcząt i awans do PÓŁFINAŁU WOJEWÓDZKIEGO!!! Zawodniczki naszej Szkoły w składzie (Oliwia Frączak III B, Paulina Gierczyńska III B, Ola Kaniowska III B, Kasia Kaszczyńska III B, Karolina Kukulska III B, Tatiana Martyniuk III B, Małgosia Matuszak III B, Julita Michalak III B, Natalia Pełszyk III B, Julia Słowik III B, Zuzia Specka III B, Kinga Zuk III B,Hania Bilińska 8 B, Natasza Durbajłło 8 B, Oliwia Nowakowska 8 B, Martyna Tatur 8 B, trenerki: Anna Bujanowska i Beata Gerstenkorn) zmierzyły się ze szkołami z Drezdenka i Kostrzyna nad Odrą. Turniej był bardzo zacięty, a wszystkie drużyny dawały z siebie 100%. Nasze siatkarki pewnie pokonały zespół z Drezdenka, natomiast w meczu z Kostrzynem zabrakło nam odrobinę szczęścia. Ale... jedziemy na PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI do Sulęcina!!! Ogromne brawa!!!


 


Dziewczyny zostały MISTRZYNIAMI GORZOWA!!!
06.03.2019 r. w finałowych zawodach brały udział cztery szkoły - Szkoła Podstawowa nr 17, Szkoła Podstawowa nr 20, Gimnazjum nr 9 oraz Szkoła Podstawowa nr 21. W całym turnieju reprezentacja SP 17 nie straciła ani jednego seta! Kolejny etap, to zawody rejonowe, które odbędą się już 20.03.2019 r. Trzymamy kciuki za cały skład (Oliwia Frączak III B, Paulina Gierczyńska III B, Ola Kaniowska III B, Kasia Kaszczyńska III B, Karolina Kukulska III B, Tatiana Martyniuk III B, Małgosia Matuszak III B, Julita Michalak III B, Natalia Pełszyk III B, Julia Słowik III B, Zuzia Specka III B, Kinga Zuk III B,Hania Bilińska 8 B, Natasza Durbajłło 8 B, Oliwia Nowakowska 8 B, Martyna Tatur 8 B, trenerki: Anna Bujanowska i Beata Gerstenkorn) i życzymy kolejnych sukcesów! Awans do Finału Wojewódzkiego Kinder + Sport w kategorii trójek chłopców
11 i 12.05 w Sulechowie wywalczyliśmy awans do Finału Wojewódzkiego Kinder + Sport w kategorii trójek chłopców. Nasz zespół - wychowankowie J. Szałtys i B. Gerstenkorn w składzie: Sebastian Kuźmicz, Franek Kukorowski i Bartosz Dziełak zajął II miejsce. Wspaniała postawa rodziców zawodników - dziękujemy Państwu Agnieszce, Maciejowi, Mieczysławowi Kuźmicz, Państwu Magdalenie i Krzysztofowi Kukorowskim oraz Państwu Dziełak za wsparcie :)
8 najlepszych zespołów będzie rywalizować w Finale Wojewódzkim który odbędzie się 1. czerwca w Zielonej Górze.
Trzymajcie kciuki :)Eliminacje do Finałów Wojewódzkich Kinder + Sport
Zespół J. Szałtys w składzie - Bartosz Tatur, Jan Biliński i Igor Palejczyk w dniach 5 kwietnia i 10 maja wzięli udział w dwudniowych eliminacjach do Finałów Wojewódzkich Kinder + Sport w kategorii dwójek siatkarskich chłopców. Mimo, że nie udało się wywalczyć awansu chłopcy dzielnie walczyli, mężnie stawiając czoło najgroźniejszym zespołom. Gratulujemy udziału w tak renomowanym turnieju. Szczególne podziękowania dla Państwa Tatur i Pana Rafała Palejczyka, którzy nie dość że zorganizowali transport to byli jeszcze wielkim wsparciem chłopców na rozgrywkach.Finał "Trójek " siatkarskich chłopców.
26.03.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się finał "Trójek " siatkarskich chłopców. Nasz zespół pod wodzą Joanny Szałtys w składzie: Sebastian Kuźmicz, Bartosz Dziełak, Franek Kukorowski, Dawid Gierczyński, Igor Palejczyk, Bartosz Tatur, Jan Biliński i Bartosz Krygier zdobył I miejsce i tytuł Mistrza Gorzowa w tej kategorii. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!

 
 


Mini siatkówka
27 marca 2019 roku w  ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży- Igrzyska dzieci chłopcy z klasy VI B pod opieką trenerki Beata Gerstenkorn w składzie: Filip Bezgębluk, Bartosz Dziełak, Gracjan Drozda, Dawid Rychter, Szymon Burdziński, Sebastian Kuźmicz, Krzysztof Tatul, Oskar Tillmann, Jakub Kozaryn, Jakub Świderski. Rywalizowali w Półfinale Wojewódzkim „4” siatkarskich chłopców  zdobywając III miejsce ,rywalizując z Sulęcinem, Baczyną i Międzyrzeczem.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!!!Mini siatkówka
22 marca 2019 roku w  ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży- Igrzyska dzieci chłopcy z klasy VIb pod opieką trenerki Beaty Gerstenkorn w składzie: Filip Bezgębluk, Bartosz Dziełak, Gracjan Drozda, Dawid Rychter, Szymon Burdziński, Sebastian Kuźmicz, Krzysztof Tatul, Oskar Tillmann, Jakub Kozaryn, Jakub Świderski. Rywalizowali w etapie Rejonowych „4” siatkarskich chłopców  zdobywając I miejsce pokonując Sp 5 i Sp Baczyna , awansując do kolejnego etapu rozgrywek na szczeblu wojewódzkim.
 Gratulujemy i życzymy powodzenia!!!

 
 


Mini siatkówka
01.03.2019 roku w  ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży chłopcy z klasy VIb pod opieką trenerki Beaty Gerstenkorn w składzie: Filip Bezgębluk, Bartosz Dziełak, Gracjan Drozda, Dawid Rychter, Szymon Burdziński, Sebastian Kuźmicz, Krzysztof Tatul, Oskar Tillmann, Jakub Kozaryn, Jakub Świderski, rozgrywali eliminacje i  Finały Mistrzostw Gorzowa „4” siatkarskich chłopców  zdobywając „złoto „ , awansując do kolejnego etapu rozgrywek na szczeblu wojewódzkim.
  Gratulujemy i życzymy powodzenia!!!
 


NASZE ZŁOTKA

      22 lutego 2019 roku w  ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży dziewczęta z klasy VI b pod opieką trenerki Bogumiły Szumińskiej  w składzie: Begier Natalia,  Giblewska Amelia, Grygier Ala, Sapkowska Julia, Łuczka Magda, Rucińska Ola, Zagórniak  Nikola,  Zwolińska Hania, Kotlarska Julia, Grabowska Kornelia i Bielska Zuzia  w finale Mistrzostw Gorzowa  zdobyły złoty medal  w mini siatkówce „4”dziewcząt.  W całym turnieju były bezkonkurencyjne, a w ścisłym finale pokonały SP 13, SP 5 i SP 20.
     Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.
 

 


 
XIII  MIĘDZYSZKOLNY  TURNIEJ  MIKOŁAJKOWY w „Dwa ognie” klas III
Dnia 12.12.2018r. odbył się w naszej szkole XIV Międzyszkolny Turniej Mikołajkowy w „ Dwa ognie” dla klas III.
    W turnieju wzięły udział następujące szkoły: SP  5, SP 17- zespół I, SP 17- zespół II.
Rywalizacja była bardzo zacięta, ale zasady fair play zostały zachowane. O miejscach decydowały małe pkt. w poszczególnych meczach. Zespół naszej szkoły zajął II i III miejsce. Nagrodami w turnieju były dyplomy dla szkół, a każde dziecko otrzymało upominek w postaci maskotki z czapką mikołaja.
Gratulujemy!
Turniej Mikołajkowy Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt.
 
8 grudnia 2018r. w Sulechowie odbył się XIV Międzywojewódzki Turniej Mikołajkowy Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt. W kategorii "2" III miejsce wywalczyły Nikola Rakowska i Klaudia Szarkowska. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych. 
 

Turniej Mikołajkowy Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt.
8 grudnia 2018r. w Sulechowie odbył się XIV Turniej Mikołajkowy Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt w kategorii "2" , "3" i "4". W "2" dziewczęta naszej szkoły grające w składzie : Antonina Wojciechowska, Julia Słomińska i Aleksandra Łuczka zajęły wysokie V miejsce. W kategorii "4" naszą szkołę reprezentowały: Amelia Wojciechowska, Hanna Zwolińska, Alicja Grygiel i Magdalena Łuczka również zajmując wysokie V m.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.
 
 
 Igrzyska Młodzieży Szkolnej 
 
03.10.2018 r. w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe dla dziewcząt i chłopców w dwóch kategoriach wiekowych : klasy piąte i młodsze reprezentowane przez następujące uczennice: Amelię Siudę (opiekun p. Joanna Szałtys), Maję Wesołą, Wiktorię Krupę, Jessicę Tyc ( opiekun p. Beata Łopacińska), Janę  Dvorecką i Natalię Gierłowską ( opiekun p. Adam Bryliński) oraz klasy szóste. reprezentowane przez -  Natalię Brzezińską ( opiekun p. Joanna Szałtys),
Natalię Begier, Nikole Zagórniak, Hanię Zwolińską, Julię Sapkowską,  Alicję Grygiel (uczennice p. Bogumiły Szumińskiej). Natalia Brzezińska w świetnym stylu dobiegła do mety na drugim miejscu zdobywając srebrny medal. Dziewczynki z klasy VI zajęły I m, dziewczynki w kategorii młodszej (klasa V) zajęły III m.co dało  im pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej Szkół Podstawowych. Wszystkie nasze zawodniczki pobiegły bardzo dobrze. 
 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
 
 
Natomiast chłopcy w kategorii klasy V i młodsze w składzie: Bartek Bąk, Dawid Gierczyński ( opiekun p. W Malinowski), Fabian Stachowski, Sebastian Kuźbicz, Igor Palejczyk, (opiekun J. Szałtys) Kacper Leśniewski, Witold Orzoł( opiekun A. Pryliński) drużynowo w kategorii młodszej zajęli   XI       miejsce. W kategorii klas VI w składzie: Patryk Turbo, Oliwier  Mucharzewski, Filip Łopiński ( opiekun A. Pryliński), Jeremiasz Sławiński, Szymon Burdziński, Dawid Rychter( opiekun B. Gerstenkorn) drużynowo w kategorii starszej zajęli  VII miejsce. W klasyfikacji ogólnej Szkół Podstawowych uplasowali się na miejscu  X . Wszyscy zawodnicy dali z siebie wszystko.  Gratulujemy!!! 
  Chłopcy w składzie:  Jeremiasz Sławiński, Szymon Burdziński, Dawid Rychter, Gracjan Drozda ( opiekun B. Gerstenkorn), Sebastian Kuźbicz, Dawid Kołodziej, Fabian Grygianiec ( opiekun J. Szałtys), Jakub Antoszków , Oliwier Korzun,  Filip Łopiński ( opiekun A. Pryliński) wybiegali VII miejsce.    Gratulujemy!!! 
 

Hania Bilińska zdobyła brąz!!!


    Pierwsze zawody w tym roku szkolnym i od razu WIELKI SUKCES!!! 25.09.2018 r. w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe. Naszą szkołę reprezentowały: Hanna Bilińska, Martyna Tatur, Jagoda Zielińska (podopieczne p. Beaty Gerstenkorn), Roksana Pawlak (podopieczna p. Anny Bujanowskiej), Daryna Derevenets (podopieczna p. Małgorzaty Bajurnej). Wszystkie nasze zawodniczki pobiegły doskonale - Hania Bilińska w świetnym stylu dobiegła do mety jako trzecia i zdobyła brązowy medal, a pozostałe dziewczyny uplasowały się na bardzo wysokich miejscach i na pewno będą reprezentować naszą szkołę w kolejnych zawodach - Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbędą się już wkrótce. 
Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!!!