Warsztaty fotograficzne projektu OBRAZODŹWIĘKOŚLADY
- Szczegóły
Od listopada 2023 r. w Pracowni Filmowej Szkoły Podstawowej nr 17 w Gorzowie realizowany jest miejski projekt pn.: OBRAZODŹWIĘKOŚLADY GORZOWSKIE. Młodzież skupiona wokół projektu ma okazję uczestniczyć w warsztatach artystycznych: fotograficznych, filmowych, animacji 2D/3D oraz projektowania graficznego.
W warsztatach uczestniczą uczniowie z gorzowskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 6, Szkoły Podstawowej nr 17, Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych oraz Zespół Szkół Odzieżowych im. Krzysztofa Kieślowskiego.
Właśnie zakończyły się warsztaty fotograficzne, na których uczestnicy podążali za kadrami starych widokówek z "Kolekcji prywatnej p. Wawrzyńca Zielińskiego" ze zbiorów Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp. Uczniowie starali się dokładnie odzwierciedlić kadry ze starych widokówek Landsbergu na swoich zdjęciach.
Warsztaty prowadził absolwent naszej szkoły- Adrian Michalak - uczeń Technikum nr 4 im. K. Kieślowskiego na kierunku Technik Fotografii i Multimediów w Gorzowie Wielkopolskim. Działający w różnych projektach związanych z filmem, fotografią oraz animacją na przestrzeni kilku lat. Uczestniczył m. in w projektach organizowanych przez Filmotekę Szkolną, a także sam tworzył kanał na platformie YouTube z autorskimi animacjami poklatkowymi. Zwycięzca konkursu; XX Przegląd fotografii Dzieci i Młodzieży "Impresje miejskie" w grupie wiekowej powyżej 15 lat. Interesuje się tworzeniem filmów i montażem, fotografią, a także sprzętem filmowym. Rozwija swoje zainteresowania związane z lataniem dronem i łapaniem kadrów z nieba oraz posiada odpowiednie uprawnienia do tego. W 2023 roku zdał egzamin państwowy w Technikum nr. 4 w Gorzowie na kierunku Technik Fotografii.
Przed nami jeszcze kolejne warsztaty!
Projekt sfinansowany ze środków Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp. w ramach konkursu na wydarzenie kulturalno - artystyczne ”Otwórz się na kulturę- Ty też ją tworzysz!”
Wróżby andrzejkowe w bibliotece
- Szczegóły
30 listopada2023 roku bibliotekę odwiedzi magowie, czarownice, wróżki, księżniczki oraz Cyganie, którzy postanowili powróżyć uczniom. W pięknie udekorowanej bibliotece przepowiadano przyszłość ze specjalnie przygotowanych kart oraz szpilek, skorupek jaj i monet. Trzymano się zasady - „czego ludziom potrzeba, to sobie chcą wywróżyć” a jeśli chcą, to każda wróżba jest dobra. Zabawa była przednia i wszyscy byli bardzo zadowoleni.
bibliotekarze
Świąteczna paczka
- Szczegóły
KOCHANI!
Święta tuż... tuż... Mamy więc okazję do dzielenia się dobrem!
W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia prosimy o pomoc
w przygotowaniu świątecznych paczek żywnościowych dla rodzin potrzebujących wsparcia.
Dary zbieramy do 18 grudnia w holu szkoły.
Z góry dziękujemy za zrozumienie i okazane serce.
Wolontariat i Samorząd Szkolny SP17
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
- Szczegóły
20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. Uczniowie naszej szkoły włączyli się aktywnie w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowane przez UNICEF.
Uchwalona w 1989 roku Konwencja o prawach dziecka gwarantuje wszystkim dzieciom równość wobec prawa. Każde dziecko, bez względu na swoje pochodzenie, narodowość, przynależność etniczną, kolor skóry, wyznawaną religię, status społeczno-ekonomiczny ma takie same prawa. Wszędzie na świecie prawa dziecka powinny być respektowane.
Edukacja o prawach dziecka ma ogromne znaczenie! Prawa chronią dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość Konwencji umożliwia dorosłym zrozumienie ich roli w zagwarantowaniu i respektowaniu praw dziecka. Z kolei przybliżanie praw dziecka najmłodszym pozwala im uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje dzieciom możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Dzięki temu mogą wpływać na otaczającą ich rzeczywistość oraz stawać się bardziej świadomymi obywatelami i uczestnikami życia społecznego.
Szkolny konkurs wiedzy o życiu i twórczości patrona naszej szkoły- Adama Mickiewicza
- Szczegóły
W poniedziałek, 20.11.2023 uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie wiedzy o życiu i twórczości patrona naszej szkoły- Adama Mickiewicza. Pierwsze miejsce zajęła Aniela Dudycz z klasy 5b, na drugiej pozycji znaleźli się: Patryk Białaszczyk z klasy 7a i Michał Grusza z klasy 5a.
W konkursie plastycznym na portret patrona, wyróżnieni zostali uczniowie: Aniela Dudycz, kl.5b, Nikodem Przybieg, kl.7a, Liliana Bystrzyńska, kl.5b, Maja Rozwadowska, kl.6a, Anastasia Marchenko, kl.8a.
Gratuluję !
Pokój na świecie - Tydzień Edukacji Globalnej 2023 z PAH
- Szczegóły
W dniach 20 - 24.11.2023 uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w obchodach Tygodnia Edukacji Globalnej 2023 odbywającego się pod hasłem:
„Pokój dla planety. Planeta pokoju”. Tydzień Edukacji Globalnej (TEG) to coroczna międzynarodowa akcja edukacyjna organizowana w celu zwrócenia uwagi Europejczyków na problemy o charakterze globalnym. TEG odbywa się w listopadzie, pod patronatem Europejskiego Centrum na Rzecz Współzależności i Solidarności Światowej (Centrum Północ-Południe) Rady Europy. Udział w TEG to możliwość włączenia się do globalnej akcji i wspólnego zmieniania świata na lepszy!
Czytaj więcej: Pokój na świecie - Tydzień Edukacji Globalnej 2023 z PAH
SOUNDS OF SILENTS - Warsztaty z klasyką kina niemego w Pracowni Filmowej SP17
- Szczegóły
We wrześniu w kinie Muranów i Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy odbyły się Warszawskie Dni Filmu Niemego. SOUNDS OF SILENTS to niecodzienne połączenie klasyki kina niemego: odrestaurowanych filmów pełno- i krótkometrażowych, w tym ręcznie barwionych, animacji, które mają stuletnią historię. Wydarzenie dedykowane pamięci Anny Sienkiewicz-Rogowskiej, zasłużonej dla Warszawy i szkół w całym kraju animatorki kultury, która kochała nieme kino, wierzyła w edukację oraz inkluzywność i z którą przez wiele lat mieliśmy szczęście współpracować, w ramach prowadzonej w szkole edukacji filmowej.
W listopadzie w Pracowni Filmoteki Szkolnej odbyły się warsztaty filmowe, prowadzone przez panią Małgorzatę Miszczak, na których uczniowie mieli okazję zobaczyć niezwykłe stuletnie animacje, zrealizowane w technice sylwetkowej oraz dowiedzieć się o pracy animatora kiedyś i teraz, w czasach współczesnych. Warsztaty odbyły się dla różnych grup wiekowych: uczniów klas z naszej szkoły oraz zaproszonych gości - uczniów III klasy Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gorzowie Wielkopolskim.