Aktualności
Jasełka 2020
- Szczegóły
Zajączek, pszczółka, dzięcioł, wróbelek, kotek, piesek i nie tylko... To niespotykani bohaterowie jasełek, które najmłodsi uczniowie z klasy 1a, mimo wielu ograniczeń związanych z nieobecnością w szkole, przygotowali z dużym zaangażowaniem.
Przecież każdy z nas słyszał, że w tę Betlejemską Noc zwierzęta przemawiają ludzkim głosem. Historia narodzin Jezusa Chrystusa w ubogiej szopce, hołd pasterzy i pokłon Trzech Króli to oczywiście wydarzenia najważniejsze. Nad nimi warto się zatrzymać, zastanowić czy przeżyć w sercu. Jasełka przygotowały dzieci z klasy 1a pod kierunkiem Barbary Śmierciak i Danuty Kaniewskiej.
WARTO SIĘ DZIELIĆ Z INNYMI, TYM CO MAMY
- Szczegóły
Czy lekcja zdalna tuż przed świętami musi być taka jak inne? Nie, jeśli pojawi się na niej ktoś wyjątkowy...
Uczniowie z koła filmowego Pracowni Filmoteki Szkolnej zapraszają na film, który przez ostatni miesiąc realizowali zdalnie. Do udziału w nim zaprosili swoich rodziców i znajomych. Praca nad filmem nie była łatwa, ale jak młodzi filmowcy podkreślają, przede wszystkim była przygodą i odskocznią od trudów edukacji zdalnej.
Autorzy filmu: Gabriela Grzywacz, Natalia Lehmann, Hanna Maciantowicz, Klaudia Skowron, Amelia Skrzecz, Maciej Łajewski, Rupert Skrzecz Opieka: Małgorzata Miszczak
A NA LEKCJACH INFORMATYKI... TEŻ ŚWIĄTECZNIE!
- Szczegóły
Pierwsze drukowane kartki świąteczne powstały w 1843 r. w Anglii. W 1900 roku w Warszawie ogłoszono konkurs na nazwę karty pocztowej w języku polskim. Jury, składające się z członków redakcji "Słownika Języka Polskiego", rozpatrywało pięć propozycji: "liścik", "listówka", "otwartka", "pisanka" i "pocztówka". Ta ostatnia nazwa została zgłoszona przez Henryka Sienkiewicza. Wybrano właśnie "pocztówkę".
Zobaczcie pocztówki świąteczne, teraz nazywane kartkami świątecznymi, których autorami są uczniowie klas siódmych. Na lekcjach informatyki poznawali tajniki internetowego narzędzia CANVA, umożliwiającego tworzenie projektów graficznych.
Prezentujemy te kartki, które podobały się nam najbardziej. Są pomysłowe, oryginalne i poprawnie zrobione. Autorzy swoje życzenia kierują do całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 17, wprowadzając nas w cudowną atmosferę Świąt.
Autorzy kartek: Amelia Wojcieszyńska, Natalia Ukleja, Natasza Konaszewicz, Adam Kułak, Dionizy Staryszak, Rupert Skrzecz z klasy 7a,
Sebastian Kuźmicz, Alicja Stachowiak z klasy 7b,
Amelia Kuźbicka, Natalia Lehmann, Oliwia Trawczyńska, Kacper Leśniewski, Bartek Dzwończyk, Maciej Łajewski z klasy 7c
Opiekun: Małgorzata Miszczak
RAZEM NA ŚWIĘTA W SP 17
- Szczegóły
Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, niezwykle ważne w polskiej tradycji. Czas, który zawsze kojarzył sie z ciepłem domowego ogniska, bliskością i byciem razem w te, jak ważne dla nas wszystkich, dni.
Pandemia sprawiła, że nie dla wszystkich święta będą wyglądać tak, jak w ubiegłym roku, tak jak sobie wymarzyliśmy i zaplanowaliśmy. Pomimo takich okoliczności, czujemy dużą potrzebę rodzinnego spotkania i poczucia, że jesteśmy RAZEM NA ŚWIĘTA. Razem z tymi, którzy są zawsze blisko nas i nas kochają, z tymi, na których nam najbardziej zależy, ale i z tymi, którzy są tuż obok nas: z kochaną Panią sąsiadką, z miłym Panem sprzedawcą, z Panią, którą codziennie widujecie na spacerze ze swoim pupilem..., po prostu razem z innymi ludźmi.
Zapraszamy wszystkich chętnych do czynnego włączenia sie w przygotowane przez nas propozycje w ramach akcji RAZEM NA ŚWIĘTA. Niech te święta będą niezapomniane nie dlatego, że są w trakcie pandemii, ale z powodu ogromu ludzkich serc, które chcą dzielić się dobrem, bliskością i miłością z innymi.
Brawo! Brawo! Brawo!
- Szczegóły
DZIEŃ PATRONA SZKOŁY
- Szczegóły
Wszystkim Wam wiadomo, że nasza szkoła nosi imię Adama Mickiewicza. W grudniu każdego roku staramy się o tym pamiętać. Sam dzień urodzin poety przypada w Wigilię, dzień wolny od zajęć, więc każdego roku sami wybieramy termin Dnia patrona szkoły. W tym roku świętowanie może trwać dłużej.
Od połowy października Wasze koleżanki i koledzy z klasy VIIb zapoznawali się z twórczością tego poety i wybierali, spośród wszystkich opublikowanych utworów, jeden, który recytowali na forum klasy 12 listopada.
Niektórzy z nich zechcieli podzielić się z całą społecznością szkoły swoją deklamacją. Wy także możecie je usłyszeć w załączonych plikach.
Zachęcam wszystkich uczniów do stworzenia własnych prezentacji z wybranym tekstem poety i przesłanie ich na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Te, które przez jury, wybrane spośród uczniów klasy VIIB, uznane zostaną za najlepsze, znajdą się na stronie szkoły. Prace możecie przesyłać do końca lutego.
Świętujemy nie tylko my. Na facebooku, możecie znaleźć stronię Muzeum literatury www.facebook.com/MuzeumLiteratury, a na niej informację o obchodach rocznicy urodzin patrona naszej szkoły w sobotę, 19 grudnia, godz. 8:20 w Radiu TOK FM oraz w niedzielę, 20 grudnia, po godz. 8:00.
Myślę, że dla wielu z Was i Waszych rodziców to interesujący sposób na wspólne spędzenie czasu.
Polecam serdecznie
Anna Starzyńska-Maniecka