Tydzień Bezpiecznego Internetu ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Światowy Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 przypada na 6 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych są zaplanowane aż do końca marca 2024.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami zapoznać się można na stronie www.saferinternetday.org

Warsztaty „GORZOWSKIE OBRAZODŹWIĘKOŚLADY” zorganizowano w ramach konkursu Miejskiego Centrum Kultury: „Otwórz się na kulturę – Ty też ją tworzysz!”. Konkurs skierowany był do uczniów gorzowskich szkół. Głównym medium zwycięskiego projektu były stare fotografie Gorzowa zestawione ze współczesnymi zdjęciami miasta, odzwierciedlającymi kadry z dawnych materiałów. Na czterech warsztatach artystycznych: fotograficznych, filmowych, animacji 2D/3D oraz projektowania graficznego młodzi uczestnicy, bazując na dawnych fotografiach miasta wykonali zdjęcia, projekty graficzne, stworzyli animacje 2D, opowiedzieli też swoimi słowami o gorzowskich zabytkach.

Podsumowanie projektu odbyło się w Małej Galerii GTF-MCK, która do zwiedzania dostępna będzie do 29 lutego 2024 r.

Relacja TVP3 Gorzów Wielkopolski z otwarcia wystawy.

W realizacji projektu brali udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 17 z Oddziałami Sportowymi im. Adama Mickiewicza, a także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Sportowymi im. Władysława Broniewskiego, Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych oraz Zespołu Szkół Odzieżowych im. Krzysztofa Kieślowskiego.

Instruktorami warsztatów fotograficznych i animacji 2D/3D byli absolwenci Szkoły Podstawowej nr 17: Adrian Michalak i Zachariasz Jędrzejczak. Warsztaty projektowania graficznego prowadził Michał Krzaczkowski, a filmowe - Małgorzata Miszczak.

Projekt sfinansowany przez Miejskie Centrum Kultury w ramach konkursu na wydarzenie kulturalno-artystyczne „Otwórz się na kulturę - Ty też ją tworzysz!".

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice!

W ramach konkursu Miejskiego Centrum Kultury na wydarzenie kulturalno - artystyczne ”Otwórz się na kulturę - Ty też ją tworzysz!”, mieliśmy okazję opracować projekt, który okazał się zwycięskim!

I tak od listopada 2023 r. w Pracowni Filmowej Szkoły Podstawowej nr 17 w Gorzowie zrealizowaliśmy warsztaty pn.: OBRAZODŹWIĘKOŚLADY GORZOWSKIE. Uczniowie z gorzowskich szkół:  Szkoły Podstawowej nr 17, Szkoły Podstawowej nr 6, Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych oraz Zespół Szkół Odzieżowych im. Krzysztofa Kieślowskiego, skupieni wokół projektu uczestniczyli w warsztatach artystycznych: fotograficznych, filmowych, animacji 2D/3D oraz projektowania graficznego. 

Już 2 lutego podsumowanie naszego projektu. Zapraszamy na otwarcie wystawy prac uczestników warsztatów! Obejrzymy tam między innymi film z wypowiedziami naszych uczniów!

Koordynator OBRAZODŹWIĘKOŚLADÓW- Małgorzata Miszczak 

Mamy zwycięzców w szkolnym konkursie na najpiękniejszą kartkę świąteczną, wykonaną za pomocą grafiki komputerowej. Oto wyniki:

klasy I-III:

I miejsce: Barbara Jankowiak z klasy I


II miejsce: Hanna Przybył z klasy III b


III miejsce: Kuba Olejnik z klasy III a

 

wyróżnienia:

 Hanna Piertruszak z kl. I c, Zuzia Nawrocka z kl. I b, Krystian Wiśniewski z kl. II c, Nikodem Lenter II c, Weronika Maciak z kl. III b, Alicja Wielgus z kl. II a, Zoja Smyczek z kl. II c, Zosia Gąsior z kl. III a.

  

klasy IV-VIII:

I miejsce: Gabriel Matkowski  kl. IV b

 

II miejsce: Ania Wolska z kl.  IV b

 

III miejsce:  Anna Zatorska z kl. VII a

wyróżnienia:

Lena Leśnicka z kl. IV a, Nikola Rąblewska z kl. IV a, Marek Sembratowicz z kl. V a

Gratulujemy!! Pamiątkowe dyplomy oraz szóstki z aktywności z informatyki wręczymy po Nowym Roku!

Już po raz kolejny, w Pracowni Filmoteki Szkolnej gościliśmy dzieła filmowe młodych animatorów, które prezentowane były na Ogólnopolskim Przeglądzie Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci “Oko Kalejdoskopu” w Poznaniu. Na warsztatach, które prowadziła pani Małgorzata Miszczak dowiedzieliśmy się jak powstaje film animowany, ożywialiśmy nieruchome obrazy za pomocą zabawek optycznych, a na koniec obejrzeliśmy piękne animacje z Poznania.

Oko Kalejdoskopu powołane zostało w 2014 roku w celu wspierania dzieci i młodzieży tworzących filmy animowane i stworzenia ogólnokrajowej platformy prezentacji ich twórczości. Co roku do projektu zapraszani są twórcy w wieku 5-17 lat, którzy indywidualnie lub w grupach, samodzielnie lub pod opieką profesjonalistów bawią się technikami filmowej animacji.

Nasza Pracownia Filmowa aktywnie uczestniczy w Projekcie i poprzez funkcję lokalnego partnera współpracuje z “Okiem Kalejdoskopu”. W tym celu podejmujemy działania edukacyjne związane z filmem, animacją, mając świadomość ogromnego potencjału drzemiącego w młodych twórcach oraz dążymy do wspierania ich w rozwijaniu swoich umiejętności poprzez prezentację ich filmów, wzajemny kontakt i wymianę doświadczeń.


Zakończyliśmy kolejne warsztaty w ramach projektu “GORZOWSKIE OBRAZODŹWIĘKOŚLADY”. Tym razem gościliśmy w progach naszej szkoły uczniów klasy trzeciej z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gorzowie Wlkp. Warsztaty animacji 2D/3D prowadził absolwent Szkoły Podstawowej nr 17- Zachariasz Jędrzejczyk - animator 3D i 2D, tworzy wizualizacje do spektakli i oper. Grafik 3D. Realizator live performance. Reżyser animacji. Wykładowca. Artysta.
Ukończył ASP w 2020 r. na kierunku Sztuka Mediów. Od 2020r. wykładowca z zakresu animacji 3D, motion capture oraz wirtualnej rzeczywistości na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Posiada 12 letnie doświadczenie w grafice i animacji 3D. Lead animator przy produkcji "The Inquisitor". Współpracuje instytucjami kulturowymi tj. Teatry, Opera, Filharmonia (m.in. "Catch me if you can" teatr muzyczny w Łodzi, "A statek płynie" teatr muzyczny Capitol we Wrocławiu, "Faust" w Operze Nova w Bydgoszczy, "Król Roger" w Operze na Zamku w Szczecinie, "Salija" w Filharmonii Gorzowskiej). Tworzy animacje oraz brandhero do reklam (m.in. miś z paluszki beskidzkie, rogatek z kampanii PKP w aplikacjach szkoleniowych dla szkół, robot softflix ze sklepu internetowego). Jego wystawy oraz współwystawy i instalacje artystyczne widniały m.in. w OVO double tree by Hilton we Wrocławiu; Akademia Sztuk Pięknych, Muzeum Filumenistyczne w Bystrzycy Kłodzkiej, Galeria Sztuki “Dwór Karwacjanów”, Gorlice.
 

Uczniowie w trakcie warsztatów poznali program Blender 3D, w którym ożywili przygotowane wcześniej fotografie - zrealizowali krótkie animacje charakterystycznych miejsc naszego miasta.

Przed nami jeszcze kolejne warsztaty!

Projekt sfinansowany ze środków Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp. w ramach konkursu na wydarzenie kulturalno - artystyczne ”Otwórz się na kulturę- Ty też ją tworzysz!