Czy można w nocy, w szkole spędzić twórczo czas ? Okazuje się że tak, o czym mogli przekonać się  uczniowie działający w kole filmowym oraz klasa 4C. Impreza pod opieką pani Małgorzaty Miszczak i pana Grzegorza Trześniowskiego odbyła się z piątku na sobotę i miała formę szkolnej integracji uczniów. W trakcie nocnego spotkania zrealizowaliśmy prostą  animację poklatkową w technice piksilacji, która polega na fotografowaniu obiektów oraz ludzi w realnej przestrzeni.

Oto efekt naszej zabawy.

Zachęcamy do eksperymentowania z tą ciekawą techniką animacji poklatkowej. Co jest do tego potrzebne?

Aby zacząć tworzyć własne mini dzieła, potrzebujesz następujących rzeczy: 

Aparat cyfrowy. Wystarczy nawet aparat w smartfonie — oczywiście im wyższa jakość, tym lepiej. 

Stojak/stelaż/ statyw. Istotny element całej operacji — musisz umieścić aparat na statywie, aby pozostał całkowicie nieruchomy i stabilny przez cały proces produkcji.

Oprogramowanie do montażu. Twój telefon zrobi to w mgnieniu oka — będziesz jednak potrzebować oprogramowania do edycji wideo. Proponuję darmową aplikację STOP MOTION STUDIO.

Obiekty do filmowania. Możesz ożywiać domowe przedmioty, klocki Lego, wycięte z papieru lub zrobione z plasteliny postaci. Możesz również zaproś swoje koleżanki i kolegów do zrobienia pixilacji.

Dobrej zabawy! Pamiętaj, aby pokazać mi Twoje filmowe dzieło!

Małgorzata Miszczak