W ramach szkolnego Cyber Tygodnia, które realizujemy w tym roku pod hasłem: “Zadbajmy o dobre łącza!” podejmujemy różnorodne działania związane z propagowaniem bezpieczecznych zachowań w cyfrowym świecie.
Odbyły się już dwa duże szkolne wydarzenia: Cyber Escape Room pod hasłem: “Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?”- pokój wyzwań i zagadek dla uczniów klas 4 - 6 oraz cyklicznie realizowany od kilku lat Turniej Młodych Cybernautów Siedemnastki pod hasłem: "Zostań Mistrzem lub Mistrzynią wiedzy o Internecie!" dla uczniów klas 7- 8.

Oto wyniki:

Cyber Escape Room. 

I miejsce drużyna z klasy 6B

II miejsce drużyna z klasy 4A

III miejsce drużyna z klasy 5B

Turniej Młodych Cybernautów rozgrywany był w dwóch kategoriach: drużynowej i po raz pierwszy w turnieju - indywidualnej.

Drużynowo:

I miejsce - drużyna z klasy 8A

II miejsce - drużyna z klasy 8C

III miejsce drużyna z klasy 7B

Indywidualnie:

I miejsce - Stanisław Jankowski z klasy 7B

II miejsce - Filip Klucz z klasy 8A 

III miejsce - Olgierd Puchałka z klasy 8C

GRATULUJEMY!

Kolejnym działaniem Cyber Tygodnia są Filmowe “Dobre łącza”  w Pracowni Filmowej, czyli filmowa lekcja dla uczniów klas 4c, 6a, 7a.   Projekcja filmów połączona z dyskusją na tematy: 

  • odpowiedzialne podejmowanie decyzji online i offline, 
  • co to jest gaming? Na czym polega? Czy grozi nam uzależnienie od gier?
  • sposoby wspierania siebie i innych w potencjalnych kryzysach związanych z doświadczeniem cyberprzemocy. (scenariusze CEO)

Zrealizujemy również krótką sondę filmową pod hasłem “Internet - mój bezpieczny świat”, w której zadamy m. in. pytania: Co sprawia, że świat online jest tak atrakcyjny dla młodego pokolenia? Jak być tam bezpiecznym? Realizacja: uczniowie koła filmowego, udział w sondzie: społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice. Chętni do udziału w sondzie filmowej mogą zgłaszać się do koordynatorki Cyber Tygodnia, p. Małgorzaty Miszczak

Niebawem podsumowanie Cyber Tygodnia i rozdanie nagród dla zwycięzców!