Drodzy uczniowie, rodzice, opiekunowie, nauczyciele!
Wielkimi krokami zbliża się 102 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

Jak co roku nasza szkoła chciałaby uczcić ten dzień w szczególny sposób - organizując Tydzień Patriotyczny. Niestety z racji pandemii nie odbędzie się tradycyjny uroczysty apel, Patriotyczne Śpiewogranie, Festiwal Pieśni Patriotycznej czy Turniej Patriotyczny Klas. Mamy jednak wiele innych ciekawych e-propozycji dla uczniów i ich rodzin. Przyłączcie się do nas.
W czasie, kiedy tak wiele trudnych chwil, emocji, przeżyć dookoła, tym bardziej wspominajmy czasy szczęścia, kiedy Polacy po 123 latach niewoli, złych przeżyć, trudnych sytuacji, walki z nieprzyjacielem i przeciwnościami losu odzyskali wolność i niepodległość.
Tym bardziej teraz, kiedy wokół mamy pandemię, powinniśmy to zrozumieć, ich szczęście i radość. Uczcijmy to razem. Pokażmy, że nasza szkolna społeczność, mimo, że osobno, to tak naprawdę razem, mimo, że każdy w innym miejscu, to sercem każdy w szkole czuje się Polakiem. Pokażmy nasze wspólne geny patriotyzmu, wywieśmy flagi, ubierzmy się w barwy biało-czerwone - pokażmy to, zagrajmy w gry patriotyczne, śpiewajmy pieśni patriotyczne - wspólnie, z innymi uczniami, z rodziną, online lub w realu. Razem nasza Siedemnastkowa Społeczność Szkolna, bo razem możemy wszystko i przetrwamy wszystko, tak jak nasi przodkowie walczący o niepodległość. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami i wspólnego świętowania.
koordynatorzy Tygodnia Patriotycznego: Karolina Przybysz, Marta Mazurek