Uczniowie
- Szczegóły
- Kategoria: Uczniowie
- Odsłony: 8501
W ramach zaliczenia treści z przedmiotu uczniowie klas IV piszą końcowy test z przepisów ruchu drogowego i po uzyskaniu 80% mogą przystąpić do części praktycznej egzaminu z jazdy na rowerze.
Zgodnie z przepisami ruchu drogowego osoby w wieku od 10 do 18 roku, aby uczestniczyć w ruchu drogowym jako rowerzysta, muszą posiadać kartę rowerową.
Decyzję o przystąpieniu dziecka do egzaminu na kartę rowerową podejmuje rodzic bądź opiekun prawny.
Procedury wydawania karty rowerowej i arkusze zaliczeń:
- Procedury wydawania karty rowerowej
- Arkusz zaliczeń na kartę rowerową (arkusz_odpowiedzi.xls)
Podstawowe przepisy ruchu drogowego:
- Przepisy ruchu drogowego - pojęcia podstawowe
- Pieszy uczestnikiem ruchu drogowego
- Rower - pojęcia podstawowe
- Rowerzysta na drodze
- Manewry ruchu drogowego, zatrzymanie i postój
- Manewry ruchu drogowego - prezentacja
- Znaki drogowe (obowiązujące)
- Znaki drogowe
- Zasady przejazdu przez skrzyżowania
- Testy (karta rowerowa)
- Kodeks drogowy dla rowerzysty
Hulajnoga elektryczn
Urządzenie transportu osobistego - UTO
Urządzenie wpomagające ruch - UWR
/przepisy obowiązują od 20 maja 2021 r./
- Testy (karta rowerowa)
- Testy dla SP
- Testy dla GIMNAZJUM
- Testy dla szkół średnich
- Motorowerzysta (prawo jazdy AM)
Treści Nauczania z Wychowania Komunikacyjnego dla uczniów klas IV:
- rozpoznawanie rodzajów dróg i ich elementów
- omawianie podstawowych pojęć z zakresu ruchu drogowego
- odczytywanie znaków pionowych i poziomych i ich interpretacja
- wskazywanie znaków wyróżniających się innym kształtem, które regulują pierwszeństwo przejazdu przez skrzyżowanie
- wskazanie na różnice pomiędzy poszczególnymi uczestnikami ruchu (pieszy, kierujący, pasażer)
- omówienie zasad poruszania się po drogach
- przypomnienie i usystematyzowanie zasad dot. ruchu pieszych
- wyjaśnienie zasad szczególnej ostrożności i ograniczonego zaufania
- zapoznanie z przepisami dotyczącymi warunków, jakie musi spełniać rowerzysta i rower, aby mogli być dopuszczeni do uczestnictwa w ruchu drogowym
- demonstracja i omówienie zasad działania układów technicznych roweru
- prezentacja filmów i omówienie manewrów w ruchu drogowym
- ćwiczenia manewrów wykonywanych przez rowerzystę (skręt w prawo, lewo, sygnalizowanie zamiaru skrętu)
- wyjaśnienie pojęć: bezpieczna odległość, dostosowanie prędkości i hamowanie
- omówienie zasad pierwszeństwa na skrzyżowaniach
- analizowanie zasad poruszania się po drodze oraz manewrów wykonywanych przez rowerzystę
- ćwiczenia w ustalaniu kolejności pierwszeństwa przejazdu
- rozpoznawanie sytuacji, analizowanie zasad bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych
- rozmowy i pokaz filmów dot. przyczyn powstawania wypadków i kolizji drogowych
- określenie zasad postępowania w czasie wypadku
- poznaje podstawy pierwszej pomocy przedmedycznej
- praca z kodeksem drogowym
- samodzielne korzystanie z różnych materiałów o tematyce ruchu drogowego
- Szczegóły
- Kategoria: Uczniowie
- Odsłony: 8124
Kolejny sukces SIATKAREK !!!
01. 06. 2019r. we Wschowie odbył się turniej wojewódzki „Kinder + Sport” w mini siatkówce dziewcząt „4”. Uczennice Bogumiły Szumińskiej w składzie: Amelia Giblewska, Alicja Grygiel, Magdalena Łuczka, Amelia Wojciechowska i Hanna Zwolińska po bardzo zaciętej rywalizacji zajęły III miejsce. W turnieju wzięło udział 8 najlepszych zespołów z naszego województwa.
Rodzice dziewczynek po zakończonym turnieju skomentowali krótko „ Co za walka, co za emocje”. Zawodniczki pomimo zmęczenia skakały z radości, a najbardziej cieszyły z pokonania własnych słabości i motywowania się do walki o każdą piłkę.
Gratulujemy zaangażowania, poświęcenia i udziału !!!
WOJEWÓDZKICH IGRZYSK DZIECI
w mini piłce siatkowej "4" dziewcząt.
21.03.2019 r. w Gorzowie odbyły się rozgrywki rejonowe, w których brały udział 4 zespoły - SP -17 z Gorzowa Wlkp., SP- 20 z Gorzowa Wlkp., SP z Sulęcina i SP z Kostrzyna nad Odrą. Nasze dziewczęta zajęły I m i awansowały do półfinałów wojewódzkich.
Półfinały wojewódzkie odbyły się 04.03.2019 r. – w Sulęcinie. Nasza drużyna również w tych rozgrywkach zajęła I miejsce pokonując drużynę z Międzyrzecza i Sulęcina i awansowała do rozgrywek wojewódzkich.
Podopieczne pani Bogumiły Szumińskiej: Natalia Begier, Amelia Giblewska, Amelia Wojciechowska, Julia Sapkowska, Magda Łuczka, Natalia Cyran, Alicja Grygiel, Ola Rucińska, Nikola Zagórniak, Hanna Zwolińska, Kornelia Grabowska zasługują na duże brawa i uznanie.
Awans do PÓŁFINAŁU
Awans do Finału Wojewódzkiego Kinder + Sport w kategorii trójek chłopców
8 najlepszych zespołów będzie rywalizować w Finale Wojewódzkim który odbędzie się 1. czerwca w Zielonej Górze.
Trzymajcie kciuki :)
Eliminacje do Finałów Wojewódzkich Kinder + Sport
Gratulujemy i życzymy powodzenia!!!
22 marca 2019 roku w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży- Igrzyska dzieci chłopcy z klasy VIb pod opieką trenerki Beaty Gerstenkorn w składzie: Filip Bezgębluk, Bartosz Dziełak, Gracjan Drozda, Dawid Rychter, Szymon Burdziński, Sebastian Kuźmicz, Krzysztof Tatul, Oskar Tillmann, Jakub Kozaryn, Jakub Świderski. Rywalizowali w etapie Rejonowych „4” siatkarskich chłopców zdobywając I miejsce pokonując Sp 5 i Sp Baczyna , awansując do kolejnego etapu rozgrywek na szczeblu wojewódzkim.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!!!
Gratulujemy i życzymy powodzenia!!!
W turnieju wzięły udział następujące szkoły: SP 5, SP 17- zespół I, SP 17- zespół II.
Rywalizacja była bardzo zacięta, ale zasady fair play zostały zachowane. O miejscach decydowały małe pkt. w poszczególnych meczach. Zespół naszej szkoły zajął II i III miejsce. Nagrodami w turnieju były dyplomy dla szkół, a każde dziecko otrzymało upominek w postaci maskotki z czapką mikołaja.
Gratulujemy!
Turniej Mikołajkowy Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt.
- Szczegóły
- Kategoria: Uczniowie
- Odsłony: 6592
Osiągnięcia uczniów w konkursach w roku szkolnym 2010/2011:
- XIII Miejski Konkurs Grafiki Komputerowej- Grand Prix
- XIII Miejski Konkurs Grafiki Komputerowej- 10 wyróżnień
Osiągnięcia uczniów w konkursach w roku szkolnym 2009/2010:
- Laureat Konkursu Humanistycznego
- Trzy Finalistki Konkursu Humanistycznego
Osiągnięcia uczniów w konkursach w roku szkolnym 2008/2009:
- Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2009- wyróżnienie, XVII miejsce, XVIII miejsce, XIX miejsce
- Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy „Albus 2009”- 5 laureatów, 7 wyróżnień
- Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy- laureat
- Ogólnopolski Konkurs Ortograficzny „Ortograf”- 3 wyróżnienia
- V Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Z poprawną polszczyzną na co dzień” – 3 wyróżnienia
- Ogólnopolski Konkurs TEST MATEMATYKA PLUS OXFORD- wyróżnienie
- Ogólnopolska Stypendiada Wczesnoszkolna- wyróżnienie
- Ogólnopolski Konkurs na Komiks Edukacyjny „Magiczne Pudełko”- wyróżnienie
- Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego- XI miejsce, XIX miejsce
- Regionalny Konkurs Plastyczny „Jestem eko- jestem ok”- nagroda główna, nagrody i wyróżnienia
- Lubuski Konkurs Recytatorski- laureat
- Lubuski Festiwal Piosenki- wyróżnienie
- Miejski Konkurs Plastyczny „Najważniejsza jest rodzina”- I miejsce
- Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny- III miejsce
- Międzyszkolny Konkurs Poezji o Janie Pawle II- I miejsce
- Międzyszkolny Konkurs Matematyczny- II miejsce, III miejsce zespołowo
- Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny- I miejsce zespołowo
- Międzyszkolny Konkurs o Bezpieczeństwie- I miejsce zespołowo
- Międzyszkolny Konkurs Poezji Religijnej-I miejsce
- Międzyszkolny Konkurs Liturgiczny- II miejsce zespołowo
- Diecezjalny Konkurs Plastyczny- wyróżnienia
Osiągnięcia sportowe uczniów w roku szkolnym 2008/2009:
- I miejsce w mini siatkówce „2 dziewcząt” w Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży
- I miejsce w mini siatkówce „3 dziewcząt” w Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży
- III miejsce w mini siatkówce „2 chłopców” w Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży
- I miejsce w mini siatkówce „3 chłopców” w Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży
- I miejsce w mini siatkówce „4 chłopców” w Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży
- III miejsce w mini siatkówce „2 dziewcząt” w zawodach rejonowych Lubuskiej Olimpiady Młodzieży
- II miejsce w mini siatkówce „3 dziewcząt” w zawodach rejonowych Lubuskiej Olimpiady Młodzieży
- III miejsce w mini siatkówce „4 dziewcząt” w zawodach rejonowych Lubuskiej Olimpiady Młodzieży
- III miejsce w mini siatkówce „2 chłopców” w zawodach rejonowych Lubuskiej Olimpiady Młodzieży
- II miejsce w mini siatkówce „3 chłopców” w zawodach rejonowych Lubuskiej Olimpiady Młodzieży
- II miejsce w mini siatkówce „4 chłopców” w zawodach rejonowych Lubuskiej Olimpiady Młodzieży
- III miejsce w mini siatkówce „3 dziewcząt” w półfinałach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży
- III miejsce w mini siatkówce „3 chłopców” w półfinałach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży
- IV miejsce w mini siatkówce „4 chłopców” w półfinałach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży
- III miejsce w mini siatkówce „3 cdziewcząt” w finałach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży
- IV miejsce w mini siatkówce „3 chłopców” w finałach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży
- II miejsce chłopców w Trójboju Lekkoatletycznym w Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży
- V miejsce dziewcząt w Trójboju Lekkoatletycznym w Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży
-VI miejsce chłopców w Czwórboju Lekkoatletycznym w Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży
-XII miejsce dziewcząt w Czwórboju Lekkoatletycznym w Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży
- V miejsce chłopców w koszykówce w Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży
- VI, VIII miejsce w Indywidualnych Biegach Przełajowych Dziewcząt w Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży
- IV, XI miejsce w Indywidualnych Biegach Przełajowych Chłopców w Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży
- X miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt w Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży
- VI miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców w Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży
- VI miejsce w mini siatkówce „2 dziewcząt” w finałach Puchar Kinder + Sport
- XV, XVI miejsce w mini siatkówce „2 dziewcząt” w eliminacjach Puchar Kinder + Sport
- II, IX miejsce w mini siatkówce „2 dziewcząt” w eliminacjach Puchar Kinder + Sport
- XIII, XV miejsce w mini siatkówce „3 dziewcząt” w eliminacjach Puchar Kinder + Sport
- XII, XVI miejsce w mini siatkówce „3 dziewcząt” w eliminacjach Puchar Kinder + Sport
- VIII miejsce w mini siatkówce „2 chłopców” w eliminacjach Puchar Kinder + Sport
- IX miejsce w mini siatkówce „3 chłopców” w eliminacjach Puchar Kinder + Sport
- II miejsce dziewcząt w eliminacjach gier i zabaw z piłką nożną
- II miejsce chłopców w eliminacjach gier i zabaw z piłką nożną
- IV miejsce dziewcząt w eliminacjach w „piątkach siatkarskich”
- III miejsce chłopców w eliminacjach w „piątkach siatkarskich”
- III miejsce chłopców w eliminacjach w piłce ręcznej
Osiągnięcia uczniów w konkursach w roku szkolnym 2007/2008:
- Finalista Województwa Lubuskiego w Konkursie Matematyczno-przyrodniczym
- Finalista Województwa Lubuskiego w Konkursie Humanistycznym
Osiągnięcia sportowe uczniów w roku szkolnym 2007/2008:
- I miejsce w mini siatkówce „2” dziewcząt w Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży
Osiągnięcia uczniów w konkursach w roku szkolnym 2006/2007:
- Dwóch Laureatów Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego 2007 na szczeblu powiatowym
- Wyróżnienie w Lubuskim Konkursie Recytatorskim 2007 na szczeblu powiatowym
Osiągnięcia sportowe uczniów w roku szkolnym 2006/2007:
- I miejsce w mini siatkówce „4” chłopców w Mistrzostwach Gorzowa
- I miejsce w mini siatkówce „4” chłopców w Mistrzostwach Rejonowych
- I miejsce w mini siatkówce „4” chłopców w Półfinałach Województwa Lubuskiego- awans do Finału Wojewódzkiego
- I miejsce w mini siatkówce „4” dziewcząt w Mistrzostwach Gorzowa
- II miejsce w mini siatkówce „4” dziewcząt w Mistrzostwach Rejonowych- awans do Finału Wojewódzkiego
- I miejsce w mini siatkówce „3” chłopców w Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży Mistrzostwa Gorzowa
- I miejsce w mini siatkówce „3” dziewcząt w Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży Mistrzostwa Gorzowa - II miejsce w mini siatkówce „3” chłopców w Zawodach Rejonowych
- II miejsce w mini siatkówce „3” dziewcząt w Zawodach Rejonowych
- II miejsce w mini siatkówce „3” chłopców w Zawodach Rejonowych
- II miejsce w mini siatkówce „3” chłopców w Półfinałach Mistrzostw Wojewódzkich -awans do finałów
- II miejsce w mini siatkówce „3” dziewcząt w Półfinałach Mistrzostw Wojewódzkich -awans do finałów
- III miejsce w mini siatkówce „2” chłopców w Mistrzostwach Gorzowa
- III miejsce w mini koszykówce chłopców w Mistrzostwach Gorzowa
- IV miejsce w szachach w Mistrzostwach Gorzowa
Osiągnięcia uczniów w konkursach w roku szkolnym 2005/2006:
- Laureat IX Wojewódzkiego Konkursu Grafiki Komputerowej dla uczniów szkół podstawowych
- Laureat Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego na szczeblu powiatowym
- Wyróżnienie w Lubuskim Konkursie Recytatorskim na szczeblu wojewódzkim
- II miejsce w VII Międzyszkolnym Turnieju Ekologicznym klas III
-Trzech Laureatów w Regionalnym Konkursie Literacko- Plastycznym dla Szkół Podstawowych i Przedszkoli pod hasłem JESTEM EKO JESTEM OK
-13 wyróżnień w Regionalnym Konkursie Literacko- Plastycznym dla Szkół Podstawowych i Przedszkoli pod hasłem JESTEM EKO JESTEM OK
- I i III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Religijnej i Biblijnej
Osiągnięcia sportowe uczniów w roku szkolnym 2005/2006:
- I miejsce klas VI, V, IV dziewcząt i chłopców w mini piłce siatkowej w Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży
- II miejsce klasa IV, V, VI dziewczęta w mini siatkówce w Mistrzostwach Rejonowych
- III miejsce klasa IV i V dziewcząt w Mistrzostwach Wojewódzkich
- IV miejsce klasa VI W Mistrzostwach Wojewódzkich
- I miejsce klasa IV, V i VI w mini piłce siatkowej w Rejonowych Mistrzostwach Chłopców
- II miejsce klasa IV i Wojewódzkich w mini piłce siatkowej w Mistrzostwach Wojewódzkich
- IV miejsce klasa VI w mini piłce siatkowej Mistrzostwach Wojewódzkich
- I miejsce w szachach w Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży
- III miejsce „5” piłkarskich klasa VI w Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży
- IV miejsce w mini koszykówce w Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży
- III miejsce w rzucie piłeczką palantową (Katarzyna Browarna kl.VI) w Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży
- II miejsce w rzucie piłeczką palantową (Łukasz Wieremski kl.VI) w Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży
- III miejsce w skoku w dal (Magdalena Ratajczak kl. VI) w Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży
- II miejsce w Międzyszkolnym Mikołajkowym Turnieju w "Dwa Ognie"