W ramach szkolnego Cyber Tygodnia, który realizujemy w tym roku pod hasłem: “Działajmy razem!” podejmowaliśmy różnorodne zadania związane z propagowaniem bezpieczecznych zachowań w cyfrowym świecie. 

Odbyły się szkolne wydarzenia: Cyber Escape Room pod hasłem: “Pokonaj hakera Hektora!” dla uczniów klas 4 - 6, w którym wcielając się w rolę detektywów, szukali odpowiedzi na zaszyfrowane pytania i zagadki, aby na końcu wpisując kod ukończyć misję. W trakcie rozwiązywania zadań, przypomnieli sobie najważniejsze zasady bezpieczeństwa w sieci.  Kolejne działanie to cyklicznie realizowany od kilku lat Turniej Młodych Cybernautów Siedemnastki pod hasłem: "Zostań Mistrzem lub Mistrzynią wiedzy o Internecie!" dla uczniów klas 7, w którym należało wykazać się wiedzą o Internecie. W ramach Cyber Tygodnia uczniowie brali również udział w filmowych lekcjach oraz webinarach organizowanych przez specjalistów z dziedziny IT, m.in.: w lekcji DBI - "Digital Wellbeing – równowaga między online a offline", organizowanej przez Polskie Centrum Programu Safer Internet. Najmłodsi uczniowie na lekcjach informatyki mieli zadanie, by przekonać starszych, że nie warto siedzieć długo przed komputerem albo hejtować w Sieci. 

Szkolny Cyber Tydzień to inicjatywa która zgłoszona została do Polskiego Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzy państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Tym samym nasza szkoła znalazła się na mapie lokalnych inicjatyw DBI.

Niebawem podsumowanie i fotorelacje podjętych działań w ramach Cyber Tygodnia.