Grupa uczniów działających w kole filmowym uczestniczyła w 10. Festiwalu Filmoteki Szkolnej w Warszawie. Festiwal to coroczne spotkanie młodych pasjonatów kina i ich nauczycieli. W trakcie trzech dni uczestnicy wzięli udział w warsztatach w Filmotece Narodowej-Instytucie Audiowizualnym, spotkaniach z filmowcami i krytykami filmowymi oraz seansach w kinie Iluzjon.
Specjalnym punktem wizyty w Warszawie był udział w Gali z okazji 10. edycji Festiwalu z pokazem filmu „Sherlock jr” Bustera Keatona z muzyką na żywo w wykonaniu Julii Marcell.
Równie ciekawa była wizyta w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych „Plan Filmowy 70 Lat”. Wśród atrakcji znajdowały się m.in:
  • projekcja na goglach VR, podczas której uczestnicy przyglądali się pracy ekipy i twórców w trakcie przygotowań do wyjścia na plan i w chwili nagrywania kolejnych ujęć w hali filmowej,

  • przymiarki kostiumów filmowych, czyli poznawanie kunsztu kostiumografów, a przy okazji możliwość zrobienia niepowtarzalnych zdjęć z PLANU FILMOWEGO,

  • przejście niezwykłym scenograficznym tunelem podziemnym, który prowadził do mieszkania bohatera jednej ze sztuk Teatroteki Młodego Człowieka.

Kolejny Festiwal Filmoteki Szkolnej już niebawem, bo jeszcze w tym roku szkolnym. Czekamy zatem do czerwca! Zajęcia zorganizowane zostały przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny. Przedsięwzięcie współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.
Opiekun uczniów: Grzegorz Trześniowski, koordynatorka: Liderka Filmoteki Szkolnej: Małgorzata Miszczak