Czy smartfon i karton wystarczą do realizacji animacji poklatkowej? Jakie elementy domowego studia do animacji muszą się koniecznie w nim znaleźć?
Na te pytania próbowali odpowiedzieć uczniowie klas szóstych, którzy na lekcjach informatyki realizowali animacje poklatkowe.
Animacja, film animowany wykonany w technice poklatkowej składa się z szeregu osobnych zdjęć. Animator przesuwa nieznacznie obiekt (postaci, elementy scenografii) na każdej z fotografowanych klatek, które zostają połączone w jeden ciąg. Tworzy się w ten sposób wrażenie ruchu...
Aby zrobić domowe studio filmowe wystarczyło zaopatrzyć się w karton lub po prostu wydzielić miejsce na swoim biurku, tak aby zamieniło się ono w plan filmowy. Trzeba było również zadbać o odpowiednie światło oraz statyw, który unieruchomił smartfon na czas wykonywania zdjęć. Na koniec należało tylko rozejrzeć się dookoła i znaleźć pomysł na animację! Po realizacji zdjęć uczniowie zmontowali swój własny film poklatkowy korzystając z darmowej aplikacji Stop Motion Studio, którą poznali na lekcji informatyki.
Efekt pracy okazał się rewelacyjny. Powstały filmy i animacje w technice wycinankowej, lalkowej i komputerowej. Wśród nich jest jeden, który pojechał do Poznania na Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci "Oko Kalejdoskopu".
Właśnie dostaliśmy informację, że zostanie zaprezentowany w pokazie głównym i jest nam z tego powodu niezmiernie miło. Autorce filmu- Hani Maciantowicz gratulujemy!
Oto dzieła filmowe naszych uczniów którzy udowodnili, że w trakcie nauczania zdalnego można również dobrze się bawić oraz wykazać się kreatywnością i konsekwencją w realizacji zadania. Brawo młodzi animatorzy i filmowcy!
"Wiosna"
"Na zakupy!"
"Kino akcji Ernesta"
"WIOSNA W GORZOWIE"
Film GORZOWSKIE POMNIKI zrealizowany na warsztatach w Pracowni Filmoteki Szkolnej również zostanie zaprezentowany w pokazie głównym na Ogólnopolskim Przeglądzie Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci "Oko Kalejdoskopu".
POMNIKI GORZOWSKIE