Czas na kolejną odsłonę Tygodnia Bezpiecznego Internetu. Szkolny Konkurs na najlepszego mema profilaktycznego o tematyce związanej z bezpiecznym Internetem został poprzedzony lekcją informatyki, na której uczniowie klas szóstych dowiedzieli się jak legalnie korzystać ze zdjęć i innych materiałów które znajdują się w Internecie, a które  można wykorzystać na stronie, w prezentacji, czy social media. Uczniowie poznali podstawowe zasady prawa autorskiego oraz licencje Creative Commons. Poznali źródła bezpłatnych zdjęć i grafik oraz dowiedzieli się o zasadach korzystania z banków zdjęć, na przykładzie strony internetowej Pixabay- świetnej bazy darmowych zdjęć i grafik z licencją CC0.

O licencjach Creative Commons dowiesz się więcej oglądając film:Finał konkursu okazał się nie lada wyzwaniem dla członków jury (organizatorów szkolnego TBI), którzy nie mieli łatwego zadania, by wybrać jeden najciekawszy mem. Dlatego wyróżniliśmy kilka prac, które według nas
 poprawnością wykonania, oryginalną stroną graficzną i treścią zwrócą uwagę dzieci i młodzieży na ważne aspekty związane z Siecią. Wyróżnione memy uczniów zostały wysłane na konkurs miejski organizowany przez lubuską Policję.

Oto autorzy wyróżnionych memów:

1 miejsce: Hania Maciantowicz 
2 miejsce: Kacper Ługowski ex aequo z Kajetanem Wojczyszynem
3 miejsce: Antosia Wojciechowska
Wyróżnienia: Amelia Duda, Roman Marchenko, Krystian Michalski. Gratulujemy!