• Aspekty prawne i psychologiczne hejtu - spotkanie dla uczniów klas siódmych z pedagogiem Piotrem Wiśniewskim 
  • Zawód informatyk - moja pasja - spotkanie dla uczniów klas ósmych z ekspertem z dziedziny informatyki, panem Rafałem Leśniewskim 
  • Czy gry komputerowe mogą zmienić życie nastolatka? - spotkanie dla uczniów klas szóstych z psychologiem Anną Janowicz 

W tym roku w całej Polsce Dni Bezpiecznego Internetu przebiegały pod hasłem: "Działajmy razem". Również naszej szkolnej społeczności udało się zadziałać wspólnie, biorąc aktywny udział w wydarzeniach Szkolnego Tygodnia Bezpiecznego Internetu. Jedną z propozycji były ciekawe webinaria, których uczestnikami byli uczniowie, nauczyciele i zaproszeni eksperci. Z pewnością to, że spotkania cieszyły się tak dużym zainteresowaniem był fakt, że do udziału zaprosiliśmy ekspertów: pedagoga, psychologa oraz rodzica, który wykonuje zawód informatyka. Goście podzielili się z nami swoją wiedzą, przemyśleniami i obserwacjami wokół tematyki cyfrowego świata.

Spotkanie dla uczniów klas siódmych z pedagogiem panem Piotrem Wiśniewskim dotyczyło zagadnień związanych ze zjawiskiem hejtu, jego przyczynami, konsekwencjami, ale i sposobami radzenia sobie i zapobiegania sytuacjom w których hejt występuje. Uczniowie klas ósmych poznali sposoby, aby praca zawodowa stała się pasją, na przykładzie doświadczeń o których opowiedział informatyk pan Rafał Leśniewski, rodzic ucznia naszej szkoły. Dodatkowo dowiedzieliśmy się jak bezpiecznie przechowywać dane, aby ich nie utracić i co robić, aby skutecznie zapamiętać hasła do kont internetowych. Spotkanie z panem Leśniewskim ciekawie i sprawnie moderował Maciej Kaczmarczyk z klasy 7a. Młodsi uczniowie na spotkaniu z psycholog panią Anną Janowicz, dowiedzieli się że gry komputerowe to zabawa, która choć jest tak bardzo atrakcyjna to nigdy nie zastąpi prawdziwych przygód z przyjaciółmi i że w cyberprzestrzeni nie wolno stracić kontaktu z realnym światem.
Dziękujemy naszym gościom i mamy nadzieję na kolejne spotkania, w których wspólnie będziemy oswajać ciekawy cyfrowy świat.