Tydzień Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej nr 17 zbliża się ku końcowi. Za nami wydarzenia, w których do udziału zaprosili Was organizatorzy TBI: Natalia Gierłowska, Natalia Lehmann, Klaudia Szarkowska, Kacper Leśniewski, Maciej Kaczmarczyk, Maciej Łajewski, koordynatorką była p. Małgorzata Miszczak. Przez kolejne dni na stronie internetowej szkoły będziemy prezentować przeprowadzone działania. Dzisiaj opisujemy turniej, który ma swoją historię w naszej szkole, bo został przeprowadzony już po raz czwarty.

IV Turniej Młodych Cybernautów Siedemnastki

 „Jakie powinno być hasło, aby było BEZPIECZNE?”, „Co się wydarzy, gdy zastosujemy Ctrl + Alt + Delete?”, „Co to phishing?”, „Co oznacza skrót DBI?” to tylko niektóre zagadnienia, z którymi zmierzyli się przedstawiciele klas 5-6 i 7-8 podczas Turnieju Młodych Cybernautów Siedemnastki. Autorami quizu oraz moderatorami turnieju byli Kacper Leśniewski z kl. 7c i Maciej Kaczmarczyk z kl. 7b, którzy przygotowali quiz na platformie Quizizz.  Najpierw zaprosili uczestników na Meet, gdzie wytłumaczyli zasady turnieju (w rywalizacji liczyły się nie tylko poprawne odpowiedzi, ale również czas), życzyli powodzenia, a potem czuwali nad przebiegiem konkursu, który w naszej szkole z okazji Tygodnia Bezpiecznego Internetu odbywa się cyklicznie, po raz czwarty.

Mistrzami IV Turnieju Młodych Cybernautów Siedemnastki zostali:

Kategoria: klasy 5-6

  1. Maciej Kielek kl. 6c
  2. Mateusz Olszta kl. 6B
  3. Kasper Chmielewski kl. 6c

Kategoria: klasy 7-8

  1. Igor Palejczyk kl. 7b
  2. Dionizy Staryszak kl. 7a
  3. Adam Kułak kl. 7a

GRATULUJEMY!