Co roku, 22 marca na świecie obchodzony jest Dzień Wody. To jedyna taka chwila, kiedy świat jednoczy się wokół wody. Celebrowaliśmy go także my, podnosząc świadomość nt. globalnych wyzwań wodnych. Przeprowadziliśmy akcje świadomościowe. Uczniowie uczestniczyli w cyklu lekcji, których celem było zaangażowanie i szerzenie świadomości o tym, że: -  dostęp do czystej wody to prawo człowieka, -  na świecie 785 milionów ludzi nie ma dostęp do bezpiecznej wody pitnej, -  jesteśmy za to współodpowiedzialni/e, - oszczędzanie wody to za mało.
Podczas zajęć wykorzystaliśmy materiały oraz karty pracy PAH. Obejrzeliśmy również filmy edukacyjne i wykonaliśmy wystawę plakatową.

  Każdy z nas ma wpływ, czasem minimalny, ale jednak istotny, na rozsądne gospodarowanie wodą. My wszyscy - każda rodzina, szkoła i społeczność, pracownicy fabryk i urzędów możemy wpływać na zachowanie dobrej jakości i czystości zasobów wodnych, zmieniając sposób, w jaki korzystamy, konsumujemy  i zarządzamy wodą w swoim życiu.

  Zapewnienie wszystkim ludziom dostępu do wody i urządzeń sanitarnych pozostaje wciąż aktualnym wyzwaniem gospodarki wodnej na całym świecie. Dostęp do czystej wody to prawo człowieka. Mimo to 785 milionów ludzi na całym świecie nadal nie ma dostępu do bezpiecznej wody pitnej. Musimy sobie uświadomić fakt, że wszyscy jesteśmy za tą sytuację odpowiedzialni, a oszczędzanie wody to za mało!