W dniach 20 - 24.11.2023 uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w obchodach Tygodnia Edukacji Globalnej 2023 odbywającego się pod hasłem:
„Pokój dla planety. Planeta pokoju”. Tydzień Edukacji Globalnej (TEG) to coroczna międzynarodowa akcja edukacyjna organizowana w celu zwrócenia uwagi Europejczyków na problemy o charakterze globalnym. TEG odbywa się w listopadzie, pod patronatem Europejskiego Centrum na Rzecz Współzależności i Solidarności Światowej (Centrum Północ-Południe) Rady Europy. Udział w TEG to możliwość włączenia się do globalnej akcji i wspólnego zmieniania świata na lepszy!

To święto wszystkich, którym bliskie jest działanie na rzecz globalnych wyzwań, a także możliwość budowania wspólnoty i pokazania swojego zaangażowania. Z tej okazji uczniowie zapoznali się z wystawą plakatową, dyskutowali o procesach globalnych, zastanowili się, jaki jest związek konfliktów z planetą i jak poprzez drobne działania można przyczyniać się do tego, żeby Ziemia stała się planetą pokoju. Obejrzeli filmy: „Migrants” (Award-Winning CG Animated Short) oraz "Życie w zawieszeniu - historia nastoletniego uchodźcy". Przeanalizowali zagadnienia globalne (takie jak zmiana klimatu, migracje, nasze kontakty z naturą, czy dbanie o różnorodność biologiczną), a do tego ćwiczyli krytyczne myślenie.